0903 500 932
spinalis@tscreo.sk
 
Home
 
Advertisement
Deti a SpinaliS
Deti a SpinaliS Deti a SpinaliS
 

Doktorka
Bolesti chrbta aspoň raz v živote potrápia štyroch z piatich ľudí. Hoci tieto problémy postihujú zväčša vekovú kategóriu ľudí od 35 rokov, neobídu žiadnu vekovú kategóriu. Ak chceme predísť bolestiam chrbta v dospelosti, musíme začať v detskom veku. Zlyhanie chrbtice a vôbec pohybového aparátu možno prirovnať k vychýleným váham, na ktorých sú statické
a dynamické svaly zdravého človeka v rovnováhe.

Dnešné deti trávia väčšinu času  vysedávaním pred televízorom, videom, počítačom, namiesto toho, aby vyvádzali na lúke, alebo v snehu.

Výsledkom je, že čoraz viacej trápia statické svaly a zanedbávajú dynamické. Navyše sa u detí môže pridružiť aj nesprávna výživa - aj z jej následkami, ako sú obezita, nedostatok  kalcia a vitamínu D v strave. Tieto faktory často vyústia do chybného držania tela, či vzniku skoliózy. U detí je veľmi dôležité zachytiť a ovplyvniť vývoj skoliózy v období rastu, neskôr sú tieto zmeny trvalé. Následky sú nielen kozmetické. Hlavným problémom sú bolesti chrbta. Môžeme tomu zabrániť, ak hneď začneme s prevenciou.

 

Stolička Spinalis zabraňuje nesprávnemu sedeniu. Bez toho aby si to Vaše deti uvedomovali budú sedieť v ideálnej polohe a príjemne precvičovať chrbtové a brušné svaly. Preto ju odporúčam ako preventívnu aj terapeutickú pomôcku.

Ak budú Vaše deti sedieť na stoličke hoci len 2 hodiny denne (pri počítači, či úlohach), poskytnete im viac ako 700 hodín precvičovania chrbtových a brušných svalov ročne. Ak sa Vám podarí zabezpečiť sledovanie TV zo stoličky Spinalis pridáte k tomu najmenej ďalších 800 hodín. To výrazne pozitívne ovplyvní ich fyzickú kondíciu, držanie tela a ich celkový zdravotný stav počas celého ďalšieho života.

Nevhodné stravovacie návyky našich detí, príjem vysokého množstva cukrov a tukov podporujú hyperaktivne správanie detí. Spinalis je ideálnou pomôckou  ako ich unaviť efektívnym a zdraviu prospešným spôsobom.

Spinalis dokonale imituje pohyb na ortopedickej lopte. Ako vieme tento spôsob sedenia odporúčajú lekári už veľmi dlho. Veľkou výhodou stoličiek Spinalis je, že vďaka operadlu a opierkam rúk, poskytuje na rozdiel od fit lopty  možnosť relaxačného sedu, individuálneho výškového nastavenie a maximálnu bezpečnosť.

Stolička rastie spolu s dieťaťom a jej predpokladaná životnosť je viac ako 20 rokov. Takže môžete zdravo sedieť od zákla- dnej školy až do dospelosti.

Jednoduchý, rýchly a pohodlný spôsob výškového nastavenia sedadla a opierky,  umožňuje používanie stoličky všetkými členmi domácnosti. Pri počítači sa pravdepodobne striedate, takže si môže denne zacvičíť každý.


MUDr. Beáta Šoltýsová
Primár detského oddelenia
 
 Ergonomic Klasik Hacker Apollo Spider Navigator Pilot Smart Dent Galéria
Zákazníci Lekári Referencie
Produktivita Práceneschopnosť Prevencia Porovnanie sedenia Účel Deti a SpinaliS
FAQ
SpinaliS klub Patenty a ocenenia
Informácie Email
Náhlad Náhlad