0903 500 932
spinalis@tscreo.sk
 
Home
 
Advertisement
FAQ
SpinaliS best chair on the world

SpinaliS best chair on the world

SpinaliS best chair on the world

SpinaliS best chair on the world

SpinaliS best chair on the world

SpinaliS best chair on the world

  Je táto stolička naozaj taká zázračná?
  Samozrejme že stolička SpinaliS nie je zázračnou stoličkou. V mnohých prípadoch však zredukovala bolesti chrbta, či ich celkom odstránila.

  Spýtajte sa ľudí ktorí trpia bolesťami chrbta, alebo nimi trpeli. Normálny život sa pre nich zastavil. Pre bolesť nemohli spať, venovať sa športu či pracovať. Ich kariéra sa prudko zmenila. Spýtajte sa či sú pripravení investovať do stoličky akou je stolička SpinaliS a tak výrazne znížiť alebo zabrániť problémom chrbta!

  Stolička SpinaliS stojí za viac než za ňu zaplatíte!


 1. Čo je špeciálne na stoličke Spinalis?
  Sedadlo je pohyblivé vo všetkých smeroch – s každým naklonením tela sa sedadlo pohybuje súčasne s panvou a chrbtovou kosťou. Tieto koordinované pohyby zaisťujú, že chrbtica a panva sú stále v správnej polohe.

 2. Prečo by mal mať každý vlastnú stoličku SpinaliS?
  Aktívne sedenie stimuluje svaly k činnosti po celý čas. Takto sú svaly neustále posilňované, tým pádom odnímajú záťaž z chrbtice a medzistavcových platničiek. To pôsobí preventívne proti bolestiam chrbtice a zároveň možným poraneniam chrbtice. Len vďaka dobrému zdraviu sa môžeme tešiť z plnohodnotného života.

 3. Sedenie na stoličke SpinaliS pôsobí trochu zvláštne!
  To je pravda. Sme zvyknutí na bežné stoličky so statickým sedadlom, na ktorom sedíme s uvoľneným chrbtovým svalstvom, čo vedie k deformáciám chrbtice. Hlavná myšlienka stoličky SpinaliS je založená na preventívnych a terapeutických vlastnostiach fit lopty, kde telo je nútené udržiavať rovnováhu po celý čas. Na niekoľko hodín je sedenie na stoličke SpinaliS tak trochu namáhavé, ale po niekoľkých dňoch sa telo veľmi dobre prispôsobí.

 4. Keďže sú svaly aktívne po celý čas, nebudem na konci dňa ešte viac unavený, ako keď sedím na bežnej stoličke?!
  Na prvý pohľad a počas prvých dní používania to naozaj vyzerá tak. Je to podobné ako s bežaním maratónu bez fyzickej kondície. Telo potrebuje niekoľko dní na prispôsobenie sa na aktívne sedenie, ale keď sa prispôsobí, sedenie na stoličke SpinaliS sa stane radosťou a viac ako 10 hodín sedenia nebude žiadnym problémom. Ale čo je najdôležitejšie – po celom dni práce a záťaže nás náš chrbát nebolí, lebo posilňované chrbtové svaly prevezmú rozhodujúcu úlohu pri podpore chrbtice.

 5. Je lekársky potvrdené, že táto stolička takto naozaj pôsobí?
  Vo svete boli prevedené klinické testy s terapeutickými loptami, ktoré sú základnou myšlienkou pri vzniku stoličky SpinaliS. Všetky tieto testy ukázali, že aktívne sedenie je jedinou možnou cestou správneho sedenia. Paralelnými pohybmi panvy sú svaly aktivované, čím zabraňujú nesprávnym pohybom chrbtice, ktoré ináč môžu spôsobiť bolesť alebo dokonca poškodenie chrbtice.

 6. Ako dlho potrvá kým si zvyknem na stoličku SpinaliS?
  Záleží to na Vašej momentálnej fyzickej kondícii chrbtových svalov. V mnohých prípadoch prvá adaptačná fáza trvá niekoľko hodín, druhá fáza môže trvať od niekoľko dní do dvoch týždňov – kým svaly zosilnejú a prevezmú úlohu podporovať chrbtovú kosť spolu s celým chrbtom.
  Je nutné pripomenúť, že po dvoch až troch dňoch môže sa dostaviť mierna bolesť – tzv. svalová horúčka – trvá to zvyčajne jeden až dva dni. To je normálna reakcia tela na aktivitu a výborný dôkaz toho, že doteraz neaktívne svaly prevzali úlohu podpory chrbtice a stali sa aktívnymi. Po prekonaní tejto fázy sa sedenie na stoličke Spinalis stane nesmiernym potešením.

 7. Je táto stolička vhodná na celodenné sedenie?
  Nie je len vhodná! Pre všetkých tých, ktorí sedia viac než dve hodiny denne táto stolička je viac než odporúčaná, lebo preventívne pôsobí proti bolestiam chrbtice. Tieto bolesti spôsobuje únavné sedenie na bežných stoličkách so statickým sedadlom.
  Stoličku SpinaliS je možné doporučiť hlavne pre deti a mládež, ktorí rok čo rok sedia dlhšie kvôli štúdiu pred počítačom, v škole, doma pri úlohách.
  Tento nevyhnutný fakt spôsobuje, že chrbtové svaly detí sa nezúčastňujú na pohybovej aktivite a v kombinácii s rýchlym rastom v tejto etape života, tieto svaly strácajú funkčnosť na podporu chrbtice.

 8. Kto vyrába stoličky SpinaliS?
  Stolička SpinaliS je výsledkom úspešného výskumu v Slovinsku a celá produkcia sa uskutočňuje tiež v Slovinsku. Držiteľ patentu je Tomaž Ham, vlastník HAM d.o.o., Ljubljana. Firma produkuje stoličky vo vzájomnej spolupráci so subdodávateľmi.

 9. Doporučujete stoličku SpinaliS ľuďom s poškodenou chrbticou?
  Všetkým potencionálnym užívateľom stoličky SpinaliS, ktorý už majú poškodenú chrbticu (bolestivé poranenia, ľudia ktorý podstúpili operáciu chrbtice, ľudia so závažnými diagnózami) vždy odporúčame, aby sa poradili so svojim lekárom, ortopédom či je vhodné používať terapeutickú loptu či stoličku SpinaliS.

 10. Aká je údržba a servis stoličky SpinaliS?
  SpinaliS nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu. V nevyhnutných prípadoch môžeme poutierať povrch vlhkou handrou s čistiacimi prostriedkami. Podstatné časti a konštrukcia sú vyrobené z kovu, ktorý výrazne minimalizuje možnosť poškodenia a tak zaručuje dlhú trvácnosť – najmenej 20 rokov. Keďže výroba prebieha v EU, prípadné poškodenie či nefunkčnosť stoličky budú po prijatí do servisu ihneď odstránené. Treba brať do úvahy čas na transport zásielky.

 11. Aká je záručná doba?
  Pre stoličku SpinaliS je 3 ročná záručná doba. Bohužiaľ nemôžeme poskytnúť záruku v prípadoch poškodenia poťahovaných častí ostrým predmetom. Životnosť stoličky SpinaliS je viac než 10 rokov.

 12. Prečo je stolička SpinaliS drahšia ako bežné stoličky?
  Na prvý pohľad sa naozaj môže zdať, že je drahšia. No stoličku SpinaliS je ťažko porovnávať s bežnými stoličkami, ktoré neponúkajú aktívne sedenie. Ich porovnávanie je ako keby sme chceli prirovnávali červené jablko s paradajkou. Obidva vyzerajú na prvý pohľad rovnako lebo sú červené, ale po prvom zahryznutí rozdiel sa stane viac než zrejmý. Bohužiaľ zdravie sa nedá kúpiť. Ale je možné investovať do stoličky akou je SpinaliS a začať žiť bez bolestí chrbta.
  SpinaliS bola testovaná a názory tisícok ľudí potvrdili jej hodnotu a cenu. Je to tak, cena nie je dôležitá v  porovnaní s cenou Vášho zdravia. Táto investícia sa stane primeraná a dokonca nízka. Hodnota zdravia je dnes vysoká – koľko musíte zaplatiť za každú schôdzku s fyzioterapeutom či za lekárske vyšetrenie? A to už ani nehovoríme o dlhých absenciách v práci a tým pádom aj znížených príjmoch!
  Dobré zdravie a dobrý chrbát bez bolesti stoja za všetky peniaze sveta.


 
 Ergonomic Klasik Hacker Apollo Spider Navigator Pilot Smart Dent Galéria
Zákazníci Lekári Referencie
Produktivita Práceneschopnosť Prevencia Porovnanie sedenia Účel Deti a SpinaliS
FAQ
Patenty a ocenenia
Informácie Email
Náhlad Náhlad