0903 500 932
spinalis@tscreo.sk
 
Home
 
Spinesaver (do auta)
Spinesaver

Spinesaver (do auta)
Nesprávnu polohu tela počas jazdy väčšina z nás kompenzuje nachyľovaním hlavy dopredu. Tento spôsob sedenia spôsobuje bolesť chrbtice, stuhnutie krčných svalov, zvýšený tlak na medzistavcové platničky a vnútorné orgány. Tieto škodlivé príznaky sa pri dlhých cestách ešte znásobujú.

SpineSaver Vám nedovoľuje zaujať nesprávnu polohu tela počas jazdy autom. Opierka príjemne podopiera Vašu driekovú časť chrbtice a zabezpečuje ideálny sed. Sedák odstraňuje škodlivé vibrácie. Vaša chrbtica je v prirodzenej polohe.- odstraňuje bolesti krčnej chrbtice znižuje tlak na medzistavcové platničky až o 60 %
- stabilizuje chrbticu v správnej polohe
- odstraňuje škodlivé vibrácie
- podopiera hrudný kôš,
čím znižuje tlak na vnútorné orgány
- znižuje tlak na žily dolných končatín, čím zlepšuje krvný obeh

Zmyslom podložky je úprava štandardnej autosedačky tak, aby zodpovedala anatomickým nárokom užívateľa. Jej pôsobenie zabezpečí správnu polohu tela počas jazdy autom. Orto-podložka Spine Saver je rozdelená na dve časti, ktoré majú odlišnú funkciu:

Opierka stabilizuje chrbticu v správnej polohe.
Svojimi "krídelkami" podopiera hrudný kôš a prenáša tak časť zaťaženia z oblasti panvy na sedadlo.

* spevňuje chrbtové svalstvo počas jazdy,
* odstraňuje bolesti chrbta a nesprávne návyky pri sedení.
* vracia chrbticu a lopatky do prirodzenej polohy a tým vedie užívateľa k správnemu držaniu chrbtice počas jazdy.

Sedák s otvormi. Ochranu bedrových kĺbov znásobuje špeciálne tvarovaný polyuretánový sedák s otvormi.

* znižuje tlak na medzistavcové platničky až o 60 %
* chráni chrbticu pred následkami otrasov spôsobených nerovnosťami na cestách

Po určitej dobe používania ortopodložky SpineSaver sa stav už existujúcich poškodení chrbtice zlepšuje a jej pôsobenie aktívne zabraňuje vzniku nových.

Bezpečnosť jazdy

Vedľajším, aj keď nie náhodným účinkom používania SpineSavera, je zvýšenie bezpečnosti jazdy. Sedacia časť orto-podložky, ktorá má protisklzovú úpravu, pôsobí spolu s vašim telom ako prirodzená kotva a brzdí pohyb dopredu pri náraze auta do prekážky.
Chrbtová časť SpineSavera zasa chráni chrbticu a hrudný kôš. Pružná konštrukcia eliminuje riziko zlomených rebier, čo je častým dôsledkom takéhoto nárazu.

prof. MUDr. Popovič, ortopéd
Zabezpečiť správnu polohu chrbtice počas šoférovania je veľmi ťažké . Mnohí z nás sedia, či takmer ležia v aute v nesprávnej polohe. Najmä počas dlhých ciest cítime bolesť chrbta, stuhnutie hornej aj dolnej polovice tela. Mikrovibrácie, zapríčinené otrasmi z nerovnej cesty namáhajú naše medzi stavcové platničky a spôsobujú nám bolesť. SpineSaver rieši tento problém tak, že nás núti sedieť v prirodzenej polohe. Sedenie tak spevňuje naše svaly a odstraňuje bolesť chrbta. Výrobok odporúčam všetkým, ktorí trávia veľa času za volantom.

 Spinesaver
Farby: čierna
Viac Informácií

Upevnenie
SpineSaver Spodný diel sa jednoducho položí na sedadlo tak, aby sa jeho otvory nachádzali pod vašimi sedacími kosťami. Protisklzová vrstva sama zabráni presunu. Chrbtovú opierku upevníte popruhmi na sedadlo tak, aby zvislá časť priliehala k vašej chrbtici a krídelká boli oporou pre hrudný kôš.   SpineSaver Krídelká opierky je potrebné umiestniť tak, aby sa nachádzali pod hrudným košom a preberali na seba časť jeho váhy. Tým sa odľahčí Vaša chrbtica.Ergonomic Basic Hacker Apollo Spider Navigator Pilot Dent Smart Galéria
Zákazníci Lekári Referencie
Produktivita Práceneschopnosť Prevencia Porovnanie sedenia Účel Deti a SpinaliS
FAQ
Patenty a ocenenia
Informácie Email
Náhlad Náhlad