0903 500 932
spinalis@tscreo.sk
 
Home
 
Advertisement
Názory užívateľov

Myšlienka precvičovať chrbtové svaly, zatiaľ čo sedím za počítačom je vynikajúca. Tak si môžem vo chvíľach voľna vychutnávať ležanie na pohovke bez toho aby som mal zlé svedomie, že sa celý deň nehýbem. No a samozrejme bez bolesti chrbtice. Tiež si myslím, že sedenie na tejto stoličke nahrádza cvičenie brušných svalov.
Ing. Michal Murcko
Architekt

Keďže mám dlhodobé zdravotné problémy s chrbticou a liečim sa na Fyziatricko - rehabilitačnom odd ÚVN Ružomberok, na doporučenie lekára Dr. Kobelu som si objednala stoličku Spinalis v auguste 2005. S touto zdravotnou pomôckou som výsostne spokojná, pretože mám sedavé zamestnanie, ktoré chorobu len zhoršuje.
Konštrukcia stoličky a jej funkcia mi uľahčuje život - odľahčuje tlak na chrbticu a pomáha spevňovať svalstvo chrbtice tak,  že poobede a večer cítim bolesť a unavenosť oveľa, oveľa menej, než to bolo dovtedy, kým som túto stoličku používala. Je to skutočne vynikajúca pomôcka.
JUDr. Mária MacháčkovaDobrý deň vážený zástupca spoločnosti Spinalis, dovoľujem si Vám poďakovať za zaujímavú stoličku Spinalis Navigátor, ktorú si každý po príchode do našej redakcie všimne a hneď ju chce aj vyskúšať. Každý kto na nej sedel je príjemne prekvapený, ale najviac si ju užije náš grafik, ktorý sa pri práci dosť nasedí a tak prvá v našej firme patrí jemu. Je s ňou spokojný a preto si Vám dovoľujem poďakovať ešte raz aj za neho a zaželať Vám veľa spokojných klientov.
Ing. Alena Sukupová
Q – M E D I A
Jilemnického 33/76
036 01 M A R T I N

Dobrý den,

S Vašimi produkty jsme se poprvé seznámili na loňském veletrhu MOBITEX v Brně. Nabídka nás zaujala a objednali jsme si první židli Klasik. Židle byla určená přímo pro mne, neboť trpím bolesti zad a krční páteře. Musím se přiznat, že již při prvním "posezení" v Brně jsem z ní byla nadšená, neboť jsem cítila okamžitou úlevu.
V kanceláři se mi osvědčila, vyzkoušely si ji i kolegyně a následně jsme si doobjednávali ještě další dvě. Dvě z nás (uživatelek židlí) jsme trpěly bolestmi zad. Nyní je stav mnohem lepší.
K případnému zveřejnění poskytuji toto vyjádření: Za necelý rok používání židlí Klasik došlo k výraznému ústupu bolestí zad a krční páteře. Židle jsou pohodlné, dynamické a dokáží zpříjemnit pracovní den. Všem ji vřele doporučuji.
S pozdravem
Hana Vacková
VTC, a.s.
Plzeňská 868, Uničov
Česká republika

Dobrý podvečer,

V loňském roce jsme od Vás zakoupili 7 těchto zdravotních židlí + 1 ks jsme od Vás obdrželi jako bonus. V každém případě se i pro tuto našlo u nás uplatnění.
V každém případě to mělo a má pro nás přínos skutečně předpisového sezení s "rovnými zády" a právě to nám asi zajišťuje, že dnes po 10-ti hodinovém sezení denně za stolem ,u počítače si na záda ani v nejmenším nemusíme stěžovat...a o tom to vlastně asi je !!!
Proto Vám přeji mnoho úspěchů ve Vaši další práci a určitě, a pokud se najde příležitost – vřele Vás jako firmu doporučím.
Za firmu Trachea, s.r.o, Holešov
Teterová Milena

Práca v kancelárii zďaleka nie je taká jednoduchá, ako si to niektorí myslia. Je pravda, že charakter tejto práce je prijemný, ale každodenné osem a viac hodinové sedenie a zlé držanie tela ničia našu chrbticu.
Všimli ste si niekedy „pálenie v chrbtici“, bolesť v krížoch, že máte ťažké a unavené nohy? Všetky tieto problémy sú spôsobené nesprávnym držaním tela.
Pochopila som tieto „vzťahy“ po tom, ako som mala možnosť sedieť na stoličke Spinalis. Po určitom čase sa bolesť stratila.
Bohužiaľ stratila som svoju stoličku ako dôsledok zmeny zamestnania. Verte či nie – po krátkom čase sa všetky „neduhy“ vrátili. Nejaký čas som to znášala, potom som sa však rozhodla si stoličku kúpiť. Hneď potom sa môj zdravotný stav zlepšil znova, takže som mala po práci dosť energie na iné aktivity.
Takže nečakajte na zajtrajšok, ale urobte ešte dnes niečo pre svoju chrbticu a celkové zdravie. Spinalis je jedinečným riešením a investíciou do vášho zdravia.
Diana Bauchová
Sekretárka

Týmto chcem vyjadriť pochvalu a poďakovanie za vynikajúci výrobok - stoličku SPINALIS. Používame ju v domácnosti takmer rok a bohužiaľ ju máme len jednu , takže je na najviac frekventovanom mieste - pri PC. Ani po dlhodobom sedení nepociťujeme únavu, skôr naopak, kondícia akoby sa zvyšovala. Už teraz plánujem si zaobstarať ešte jeden kus - pre pokoj v domácnosti. Čím viac takých výrobkov na našom trhu.
Ing. Jaroslav Tabaček
Košice

Pred 1 rokom sme kúpili stoličky od firmy BEES systém s.r.o., Prešov, s ktorými sme veľmi spokojní, pretože mali pozitívnu odozvu u zamestnancov. Pri ich používaní ich prestal bolieť chrbát a kríže, nakoľko predtým sa na tieto ťažkosti sťažovali.
Dušan Vaľko
MicroStep-HDO s.r.o.
Tomášikova 28
821 01 Bratislava

Moje problémy s chrbticou začali, keď som začal športovať na snowborde.
Stále častejšie som pociťoval „pichanie“ v chrbtici, niekedy sa stávalo, že som sa nemohol pohnúť vôbec. Neskôr sa tieto problémy objavovali už aj pri iných fyzických aktivitách. Takto som sa dopracoval ku skupine ľudí, ktorí musia byť opatrní a ohľaduplní k svojej chrbtici. Takže okrem špeciálnych cvikov zameraných na posilnenie chrbtice som si zakúpil stoličku Spinalis. Predtým, čo sa týka sedenia, som patril k veľmi nedisciplinovaným ľuďom. Preferoval som sedenie s vychýlenou polohou tela. V takejto sedavej polohe sú svaly chrbtice úplne vypnuté a celá váha hornej časti tela tlačí na spodnú časť chrbtice. Dlhé sedenie v tejto polohe celú situáciu len zhoršuje. Ale Spinalis mi nedovolí „nedisciplinované“ sedenie. Pri sedení na tejto stoličke sú svaly chrbtice stále aktívne, takže sú posilňované aj počas sedenia. Tiež váha tela je rozdelená medzi svaly a stavce, čo predtým nebolo.

Aleš Štor
Programátor


Stoličky Spinalis.
Naša spoločnosť sa rozhodla klásť väčší dôraz na prevenciu a zdravie svojich zamestnancov, pretože veľa hodín denne trávime pri počítači. Klasické manažérske kreslá nám síce poskytovali istý komfort, ale často sme sa sťažovali na bolesti chrbta, hlavy,  neraz  sme sa pristihli ako nesprávne sedíme pri písaní  hľadáme úniky od bolesti deformovaným sedením.
Stoličky Spinalis nás prijemne prekvapili a po ich prezentovaní sme sa po krátkom zvažovaní  rozhodli zainvestovať. Cena stoličiek je dosť vysoká, ale dnes, po štyroch mesiacoch sedenia na Navigátoroch zhodne konštatujeme, že mame menej problémov, nechodíme z prace unavení, ale aktívne strávime zvyšok dňa. Stoličky nás nútia kontrolovať správne držanie tela, prestali sme sa hrbiť za počítačmi a každý z nás sa cíti omnoho lepšie. Je pravdou, že sme si na ne museli zvykať postupne, lebo prvé kontakty tohto aktívneho sedenia spôsobili vyššiu citlivosť chrbtov a aj nôh - mali sme svalovicu, lebo zrazu sme museli zapájať svaly, ktoré sme dovtedy pri sedení nepoužívali. Spinalis je pre nás investícia do vlastného zdravia a nie iba nákladová položka v účtovníctve.
Spoločnosť RE-PUBLIC s.r.o.

Vážení obchodní partneri,

na výstave MODDOM 2005 sme obdržali od spoločnosti BEES SYSTEM stoličku SPINALIS NAVIGATOR. Pravdupovediac na začiatku sme o tejto stoličke nevedeli vôbec nič, mali sme len veľkú chuť ju vyskúšať, lebo nám pripadala iná a veľmi „novátorská“. Všetky informácie a údaje nám však ochotne poskytli pracovníci manažmentu firmy BEES SYSTEM a všeličo okolo využitia, použitia nám ihneď bolo jasné.
Montáž stoličky bola veľmi jednoduchá, nastavenie úplne a dokonale prispôsobiteľné tvaru akéhokoľvek tela. Teraz na nej sedíme už pol roka a skutočne môžeme rozprávať o nej len v superlatívoch. Pri pravidelnom denne, dennom používaní prestane bolieť chrbát, krčná chrbtica, kostrč, nohy neopúchajú, kríže a kĺby ani necítite. Jednoducho povedané „aktívne sedenie“ na tejto stoličke je sedenie o ktorom každý človek síce uvažuje, ale každý by ho mal i vyskúšať, aby sa presvedčil. Údržba je veľmi jednoduchá, stačí vziať vlhkú handričku a utrieť. Žiadny systém nastavenia sa za pol roka používania a neustáleho prestavovania viacerými kolegyňami nepokazil ani nevypovedal službu. Všetky parametre uvedené v návode sú pravdivé a dokonale spĺňajú všetky predstavy o sedení, ktoré nerobí problémy.
S úctou a pozdravom
Zuzana Podmanická
manager
KARIÉRA spol. s r.o.

Stoličku SpinaliS Klasik používame v našom ateliéri už vyše roka. Veľmi kladne hodnotíme vplyv technického riešenia Vašej stoličky pri niekoľkohodinovom sedení pri práci. Aktívne sedenie výraze znižuje pocit únavy, svalového tuhnutia a prípadných súvisiacich bolestí, ktoré sme pociťovali v minulosti na bežných klasických stoličkách. Výrazom našej spokojnosti bola aj nedávna kúpa ďalšej Vašej stoličky Smart a plánujeme tento typ stoličiek kúpiť aj našim deťom. Pri častých návštevách v našom ateliéri spolupracovníkmi alebo klientmi sme mohli Vaše stoličky poskytnúť na osobné otestovanie, keďže zaujali svojim dizajnom a konštrukciou. Zaujímajú  nás Vaše ďalšie novinky a ich priemet na spotrebiteľský trh. Želáme Vám veľa úspechov !
S pozdravom Ing.arch.B.Seidlová, Ing.arch.P.Seidl

V loňském roce jsme se rozhodli,že si se společníkem konečně zasloužíme nově vybavit naše kanceláře.Jelikož jsme oba ve zralém středním věku,oba nás trápí drobné potíže s páteří.Proto jsem se snažila vylepšit náš komfort a v prodejně zdravotních potřeb Kedar,která je v našem městě jsem se informovala na možnosti zdravého sezení.Ochotná prodavačka mi dala malý prospekt Vaší firmy  a tak jsem díky internetu rychle našla Vaší firmu,zabývající se prodejem židlí Spinalis.
Díky vašim velmi pěkným webovým stránkám jsem si mohla prohlédnout do detailu fungování systému židliček a jejich vlivu na páteř člověka.Neváhala jsem a dvě židličky objednala. Díky osobním informacím,které jsem od Vás dostala,jsem předpokládala, že si budu muset na způsob nového sezení tak tři dny zvykat. O to milejší bylo mé překvapení,když jsem své pozadí usadila do židle. Opravdu žádné zvykání nepotřebovalo a s židličkou jsem moc spokojená. Pro bederní páteř je to opravdu velmi vhodná židle a zvykla jsem si při práci se občas pohupovat a drobným potížím tak vždy hned ulevím. Jsem se Spinalisem moc spokojená a přeji Vám spoustu dalších spokojených zákazníků.
Ing.Zuzana Zahradhíková
jednatel firmy Lacart s.r.o.

Stoličky Spinalis, ktore sme predali mali dobrý ohlas a od doby predaja sme na ne mali len kladné referencie:

  • posilnenie chrbtového svalstva
  • odbúranie bolesti chrbta
  • dlhodobé sedenie nespôsobuje únavu
Sanitas výdajňa zdrav. potrieb
Marczellová

Porovnanie stoličky Spinalis s Fit loptou
Ešte pred tým ako som si stoličku Spinalis vôbec vyskúšala, som bola upozornená, aby som si pri sadaní dávala pozor, pretože by sa mi  mohla vyšmyknúť spod zadku. Toto by sa mohlo stať humornou príhodou, ale aj nešťastím. Nič také sa mi však nikdy nestalo, napriek tomu, že si často na ňu sadám bez premýšľania, niekedy sa do nej priam hodím, keď sa to tak dá povedať.
Pred tým ako som od rodičov dostala stoličku Spinalis Klasik, tak som sedávala za stolom na Fit lopte. Prvým výrazným rozdielom je vzhľad. Mám modro-červenú kombináciu, čo sú moje obľúbené farby, je z príjemného materiálu, a tak stolička ulahodí mojím očiam aj estetickému vnímaniu. Aj keď stolička Spinalis kopíruje sedenie na Fit lopte, mne je omnoho príjemnejšie sedenie na stoličke a pociťujem veľký rozdiel.
Ako študentka strávim za stolom pri počítači veľa času. Keďže lopta mi neposkytovala možnosť zmeniť polohu, tak ma paradoxne niekedy pobolievala šija, tiež som sa pri zamyslení nemohla oprieť. Stolička mi poskytuje veľmi príjemnú oporu chrbta a aj keď sedím nakrivo, pre niečo sa zohýbam, alebo otáčam, tak stolička kopíruje moje pohyby bez zaťažovania chrbtice. Dokonca si niekedy vyložím nohy a opriem sa, niekedy si potrebujem oprieť aj lakte.
Ďalšou veľkou výhodou stoličky je to, že si môžem nastaviť výšku v akej potrebujem sedieť za stolom. Pri sedení na lopte, aj keď bola nafúkaná najviac ako bolo možné, a aj keď je jej priemer vhodný na moju výšku, tak som pri písaní na počítači nemala správny uhol na písanie, stôl bol vyššie. Loptu samozrejme stále používam, ale už iba na cvičenie.

Aj keď cena stoličky sa môže zdať vyššia, tak podľa mňa by ľudia nemali váhať, pretože je to dobrá investícia. Chrbtica trpí neustále, tak prečo jej nedopriať trochu luxusu.
HEDASOFT s.r.o
Ing. Hečko
 
 Ergonomic Klasik Hacker Apollo Spider Navigator Pilot Smart Dent Galéria
Zákazníci Lekári Referencie
Produktivita Práceneschopnosť Prevencia Porovnanie sedenia Účel Deti a SpinaliS
FAQ
Patenty a ocenenia
Informácie Email
Náhlad Náhlad